Go to Top

premis rebuts

Premiats del darrer curs escolar

Enhorabona a tots els premiats del curs 2015-16: Ferran Pericàs, Joan Villalonga, Ona Ferrer i Cati Mañas (matrícules d’honor)1r premi Olimpíada Química: Joan Villalonga (B2A), 4t premi: Ferran Pericàs (B2A), PREMI MILLOR CENTRE 2n de Batxillerat, 2n premi Olimpíada Química 4t ESO: Bernat Pol (S4B), 3r premi: Javier Rodríguez Higuero (S4A), PREMI MILLOR CENTRE 4t d’ESO, Olimpíada d’Història: Joan Villalonga (B2A), premis phonix 1r premi: Lucía Navarro (B1B), 2n premi: Laia Tomàs (S1A), 5a: Ona Ferrer (B2A); Proves Cangur: 3r ESO, 9è premi: Maria Antònia Ferrer (S3B), 4t ESO, 2n premi: Francesc Xavier Canals (S4B), 5è premi: Bernat Pol (S4B); 1r BATX, 4t premi: Andreu Reviriego (B1A), 5è premi: Lluís Garcia Janer (B1B); 2n premi Projectes Scratch UIB a: Aina Maya (B1A), Daniel Mas (B1B), Gabriel Rodríguez Pardo (B1C), Alicia Gallego (B1A); Olimpíada Biologia, 1r premi: Ferran Pericàs (B2A), 4t premi: Ona Ferrer (B2A), 1r premi per centres; Fotografia Jove ajuntament de Palma, Maria Antònia Rosselló (B1A), Ana Debelic (B1A), Margalida Rodríguez (B1B); Premi del Jurat a millor curtmetratge Kontrabando Festival, Oslaya Zapata (B2C); ajuntament de Palma: Millor relat contra la violència de gènere: Elena Escorcia (S3A), 2n i 3r premi al millor dibuix contra la no violència: Natalia Izquierdo (S2B) i Andrés Liu (S3A).

2014-15

Pau Fiol, Àgueda Menéndez, Weiwei Zhan (Guanyadors fase grup de la VII Festa de les Matemàtiques)

Maria Antònia Ferrer (classificada per a la fase nacional de les Olimpíades de Matemàtiques)

1r Bernat Pol, 5è Gabriel Soler i 6è Joan Villalonga (Proves Cangur)

Arnau Fernàndez i Andrea Expósito (premi Fotografia Jove)

Adrià Bujosa 4t (miniolimpiada de física i química  4t ESO)

Lucía Navarro, Adrià Bujosa, Marc Seguí, Daichi Mir, Pau Serra i Ana Maya (3r per equips miniolimpiad de física i química, 4t ESO)

Víctor Zammit (1r olimpíada d’història)

Arnau Fernàndez, Aitana Álvarez, Maria Martínez, Júlia Petrus, Sandra Escandell, Fina Sastre, Antònia Sastre, Yangyong Crespí, Jasmín Sánchez, Elisabet Riutort, Elizabeth, Víctor Zammit i Cristian Cachago (representants de l’IES Joan Alcover a personatges il·lustres a Can Alcover)

Itziar Munillas (3r) i Ona Ferrer (5a) premis Fonix

Jilin Ye, Raquel Ventoso, Maria Martínez i Àngels Nicolau (matrícules d’honor)

 

2013-14

Aina Forteza 3a (Olimpíada de Química, fase local)

Equip Joan Alcover 4t: Francisco Tugores, Carme Mañas i Víctor Hernández (Olimpíada de Química, fase local)

Daniel Llofriu (premi Fotografia Jove)

Fina Sastre (premi nacional de literatura)

Daichi Mir, 5é de 3r ESO;  Ferran Pericàs, 8é de 4t ESO;  Miquel Duran Pou, 10é de 4t ESO; Marina Rodríguez, 8é de 1r Batxillerat, Aina Forteza,  6é de 2n Batxilerat; Julià Ballester, 10é de 2n Batxilerat (proves Cangur)

Bernat Pol 4t i Pau Serra 6è (premis Fonix d’anglès) Lucía Leon i Miquel Gil (seleccionats al premi nacional de relats Ficcions)

Albert Valado, Aina Forteza, Lucía León, Pilar Roig i Francisco Tugores (matrícules d’honor)

Albert Valado (premi extraordinari de batxillerat de les Illes Balears)

2012-13

Lara Alguacil, Blanca Carriquí, Patricia Díaz, Lucía Ferro, Clara Gil, Adrián Izquierdo, Matheus Kriginsky, Estela Martínez, Aina Massanet, Tona Mir, Maria Monmany, Javier Oosterlynck, Cristina Ortiz, Marina Sahuquillo, Marta Salom, Toni Sastre i Belen Villena (1r premi de Fotografia Jove per equips)

Kevin Lucas Espardell (Olimpíada de Física, 2n fase Illes Balears)

Classificació per equips (Olimpíada de Química, 4t)

Guillermo Bezzina (Olimpíada d’història, 2n)

Núria García (premi nacional de contes Fundació Mainel)

Cristina Reche 8è i Daniel Bujosa 4t (proves Cangur)

Blanca Bennasar Aleñar 1r (2n ESO, The Fonix)

Marina Cànaves Canals 5è (4t d’ESO, The Fonix)

Maria del Mar Costa Martorell, 4t (1r batx, The Fonix)

Aina Forteza (representant de les Illes Balears de la ruta Quetzal)

Javier Rodríguez 1r ESO, Esther Vich 2n ESO, Roger Estelrich 1r batx i Aina Massanet (premi de literatura jove, ajuntament de Palma)

2011-12

Marina Calvo (1r premi de Fotografia Jove)

Carlos González (2n premi de l’olimpíada de Física i matrícula d’honor)

Ginebra Olives (1r premi de l’olimpíada de llatí i matrícula d’honor)

Juan Jose Garau (5è premi Fonix d’anglès, 7è lloc a les proves Cangur de matemàtiques i matrícula d’honor)

Claudia Yáñez, Júlia Tarancon, Maria Antequera i Ester García (relat publicat al Recull de literatura Jove)

Ariadna Olives, Maria Antequera i Raquel Fernández (matrícules d’honor)

Hernan Romano, Lara Sabater, Rafael Cuart, Carlos Ramírez, Laura Fiol, Elena Navarro, Lluís Rado, Juan Carlos Rodríguez, Pau Rotger, Anna Charapova, Ester Garcíá, Carlos González i Marina Calvo (participants dins el programa estatal d’Aprofundiment de coneixements per a alumnes d’alt rendiment amb el projecte de Creacions Audiovisuals)

Ferran Pericàs Cladera (The Fonix, 1r premi), Maria del Mar Costa Martorell (The Fonix, 2n premi) i Juan José Garau Luis (The Fonix, 5è premi)

Marina Rodríguez Higuero (Proves Cangur, 3r)

2010-11

Alberto Sánchez-Pastor (Olimpíada de Física, 1r  Fase Illes Balears, Menció d’honor de la Fase Estatal)

Fernando Albillo (2a Olimpíada de Química, Classificació equips, Miniolimpíada de Física i Química, 1r)

Aina Forteza Gómez (Prova Cangur, Nivell 1, 6è Fase Illes Balears)

Yeray Vivó Valls (Prova Cangur, Nivell 4, 2n Fase Illes Balears)

Álvaro Morote Derqui (Prova Cangur, Nivell 4, 2n Fase Illes Balears)

Catalina Serra Tomàs (Prova Cangur, Nivell 4, 5è Fase Illes Balears)

Clara Soberats Garau (8a Olimpíada d’Història de l’Art,1a)

Joaquín Valente (The Fonix, 2n premi)

Aina Galmés Panadés, Laura Arbona Martínez i Marina Cànaves Canals (relat publicat al Recull de literatura Jove)

2009-10

José Carlos Font Trinchant (Olimpíada de Física,1r Fase Illes Balears )

Medalla d’argent de la Fase Estatal

Carlos Reche Lendínez (Olimpíada de Física,2n Fase Illes Balears)

Menció d’honor Fase Estatal Miniolimpíada de Física i Química

Izaskun Jurado García de (Olimpíada de Química, 2n Fase Illes Balears)

Carlos González Rotger (Miniolimpíada de Física i Química, 1r Fase Illes Balears)

Jesús García Pozo (Prova Cangur, Nivell 1, 118,25 punts,5è Fase Illes Balears)

Javier Monroig Vives  (Prova Cangur, Nivell 4,103, 50 punts,2n Fase Illes Balears)

José Carlos Font Trinchant (Prova Cangur, 91,25 punts,2n Fase Illes Balears)

Carlos Reche Lendinez (Prova Cangur, 80,75 punts,8è Fase Illes Balears)

Julià Duran Ballester (Prova Cangur, 72, 75 punts,8è Fase Illes Balears)

Yunzhu Jin (Prova Cangur, 72, 75 punts, 8è Fase Illes Balears)

Alvaro Morote (The Fonix. 1r premi)

2008-09

Carlos Heredia Llinàs (Olimpíada de Biologia)

Classificació per equips (1r Olimpíada de Biologia)

Pedro Girona Rosselló (Olimpíada de Física, 3r Fase Illes Balears i 2 Mencions d’Honor de laFase Estatal)

José Mañas 1r, Víctor de Prado 2n, Clara Soberats 4t (Miniolimpíada de Física i Química)

Classificació per equips de 4t ESO (1r Fase Illes Balears)

Juan Pedro Bover Sánchez (Olimpíada Història de les Illes Balears, 1r Fase Illes Balears)

Aldred Schelesier Corrales 2n, Lluïsa Schelesier Corrales 3r, Elena Sánchez-Pastor Gomis 1r (The Fonix)

2007-08

Marta Alomar Bofill (1r Olimpíada de Biologia, 88 punts),

1r Classificació per equips

Elisa Álvarez Socias (2a Olimpíada de Biologia, 88 punts),

2a Classificació per equips

Diego Buendía Castaño (3a Olimpíada de Biologia, 87 punts),

Mercè Muntaner Pizà (6a Olimpíada de Biologia, 85 punts),

Olimpíada de Biologia

Francesc Bassa Parpal (Olimpíada de Física, 4a Fase de les Illes Balears)

2006-07

Alberto Martí, Virginia González, Carla Busquets, Marta Pasqual (Olimpíada de Biologia, 1r Classificació per equips)

Jonatan Vo Medina (Olimpíada de Física, 1r Fase de les Illes Balears)

Medalla d’argent de la Fase Estatal

Francisco Font Trinchant, (Olimpíada de Física, 2n Fase de les Illes Balears, Medalla de bronze de la Fase Estatal)

Pedro Girona Rosselló 1r, Agustina Rodríguez 3a , Isabel Lucas Perpiñà 6a (Miniolimpíada de Física I Química)

2005-06

Joan L. Ventayol (Olimpíada de Física, 3a Fase de les Illes Balears, Medalla de bronze de la Fase Estatal)

Lucia Frau Tascón 5a , Jaume Vidal Pascual 5è, (Olimpíada de Física, 1r Classificació per equips)

2004-05

Ana Montaner (Olimpíada de Física,  5a Fase de les Illes Balears),

Joana M. Frau, 5a, Classificació per equips, 4a (Olimpíada de química)

2003-04

Nicolás Villalonga 4t de l’Olimpíada de Física

2002-03

Hugo Badía Rodríguez (Olimpíada de Física, 2a Fase de les Illes Balears, Medalla de bronze de la Fase Estatal)

Andrés Soliño (Olimpíada de de Física, 3a Fase de les Illes Balears, Medalla de bronze de la Fase Estatal)

Hugo Badía Rodríguez ( 1r  Olimpíada de Química, 1r Classificació per equips)

2001-02

Stefan Kraul ( Olimpíada de Física, 1a Fase de les Illes Balears)

Esther Tessier España (Olimpíada de Física, 3a Fase de les Illes Balears)

Josep Verd (Olimpíada de Física, 5a Fase de les Illes Balears)

Esther Tessier España (1a Olimpíada de Química, 1r Classificació per equips)

2000-01

Pau Frau Méndez (Olimpíada de Física, 1a Fase de les Illes Balears, Medalla de bronza de la Fase Estatal)

Miquel Trias Cornellana (Olimpíada de Física, 2a Fase de les Illes Balears, Medalla de bronza de la Fase Estatal)

Llucia Sancho de la Jordana (Olimpíada de Física, 4a Fase de les Illes Balears)

Miquel Trias Cornellana 1r, Adrián Jiménez Vega 2n, Pau Frau Méndez 5è (Olimpíada de Química, 1r Classificació per equips)

1999-2000

Àngela Puig (Olimpíada de Física, 4a Fase de les Illes Balears)

Ana Gómez Lobón (2a, Olimpíada de Química, 4t classificació per equips)

1998-1999

Erik Jorgensen (Olimpíada de Física, 2a Fase de les Illes Balears)

Joan Morey Jaume 2n, Jordi Camps 3r (Olimpíada de Química,1r Classificació per equips)

1997-98

Antonio J. Díaz (Olimpíada de Física)

1995-96

Javier González Siguero (Olimpíada de Química, 2n Classificació per equips)